We hebben in de gemeente Waalwijk veel mensen en organisaties die zich inzetten voor een ander. Bij GroenLinksaf vinden we die lokale initiatieven belangrijk. Want samen zorgen we ervoor dat onze gemeente groener, socialer en duurzamer wordt.
GroenLinksaf gelooft in de kracht van lokale initiatieven. Daarom ondersteunen we al jaren projecten in Waspik, Sprang-Capelle en Waalwijk. Dat doen we door € 500 beschikbaar te stellen voor ideeën die aansluiten bij onze visie. In voorgaande jaren hebben we al heel wat initiatieven kunnen steunen. Waaronder de activiteitentoren van Scouting Jan de Rooij, de hartverwarmende kaarten van José en natuurspeeltuin Het Klauterwoud in Waspik.
Ook in 2024 gingen we weer op zoek naar projecten om te ondersteunen. We hebben twee prachtige Lokale Initiatieven gevonden. En 20 januari was het eindelijk zover dat we hen de bijbehorende cheque konden overhandigen.
Anja Douwes uit Sprang-Capelle heeft Moedige Moeders opgestart in gemeente Waalwijk. Een ontmoetingsgroep voor naasten van mensen die kampen met verslaving. En zij is nu bezig met het organiseren van een algemene informatieavond over de impact van verslaving op gezinsleden en naasten. Een onderwerp waarvan ook wij vinden dat het bespreekbaar gemaakt moet worden. Dit lokaal initiatief steunen we daarom met een bijdrage van € 150.
Lucy en Jeroen Maijer uit Waalwijk namen de cheque in ontvangst voor de Winterse Wollen Wanten Brunch. Zondag 26 januari organiseerde Zanddonk United die alweer voor de vijfde keer. Mensen met elkaar in contact brengen en de buurt verbinden is het doel van deze gezellige brunch. Met een bijdrage van € 350 kon er gezorgd worden voor een goedgevuld buffet. Zanddonk United heeft laten weten dat de gasten genoten hebben van het eten en het gezelschap. We zijn benieuwd naar hun volgende activiteit.
We zijn trots op deze lokale initiatiefnemers en wensen hen veel succes bij alle activiteiten. Zij helpen mee om onze gemeente socialer en duurzamer te maken.
GROENLINKSAF
DENKT AAN JOU
AANMELDEN EVENEMENT
WAT STAAT ER NOG
MEER OP DE AGENDA...

Maandag 6 juli 2026 – Fractievergadering
Op maandag 6 juli komt de fractie van GroenLinksaf bij elkaar om de Raadsvergadering van 9 juli voor te bereiden. Inwoners en belangstellenden zijn welkom om

Maandag 29 juni 2026 – Fractievergadering
Op maandag 29 juni komt de fractie van GroenLinksaf bij elkaar om de gespreksavond van 2 juli voor te bereiden. Inwoners en belangstellenden zijn welkom

Maandag 22 juni 2026 – Fractievergadering
Op maandag 22 juni komt de fractie van GroenLinksaf bij elkaar om de Raadsvergadering van 25 juni voor te bereiden. Inwoners en belangstellenden zijn welkom om




